Przedszkole Samorządowe im. Jana Brzechwy w Wielbarku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Przedszkola Samorządowego im. Jana Brzechwy w Wielbarku.
Data publikacji strony internetowej: 2016-04-14
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-06-03
Strona internetowa https://psbrzechwawielbark.edupage.org jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
- część plików multimedialnych nie jest dostępna cyfrowo,
- brak możłiwości zmiany rozmiaru czcionki oraz kontrastu,
- nie wszystkie linki posiadają atrybut tytuł,
- administratorzy/redaktorzy dokładają wszelkich starań, aby dane zamieszczone na stronie były zrozumiałe oraz formatowane w sposób zgodny z zasadami dostępności,
- w nagłówkach stron umieszczony został metatag zawierający link do Deklaracji Dostępności,
- kontrast pomiędzy tekstem a tłem spełnia wymaganiapoziomu AAA,
Oświadczenie sporządzono dnia: 2021-02-03, ostatnia aktualizacja 2024-01-17 na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny, korzystając z dostępnego narzędzia do oceny strony: Test - European Internet Inclusion Initiative (http://checkers.eiii.eu/), z którego wynika, że strona internetowa https://psbrzechwawielbark.edupage.org/ spełnia wymagania w 87,45 %.
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jestAdam Pianka, adam_20051@interia.pl . Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 89 621 80 41. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Przedszkole Samorządowe im. Jana Brzechwy w Wielbarku, ul. Kopernika 47, 12 – 160 Wielbark
Do obiektu prowadzi ciąg pieszy, po którym swobodnie można przejechać wózkiem inwalidzkim; drzwi otwierane za pomocą klamki.
Do budynku prowadzą dwa wejścia. Do starej części przedszkola po schodach i wejście główne - przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową - wjazd - pochylnia z barierką oraz schody.
Toalety dla osób niepełnosprawnych znajdują się w nowej części przedszkola, po lewej stronie od wejścia głównego.
Dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach dostępne jest całe przedszkole – brak progów i schodów.Dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach dostępne jest całe przedszkole – brak progów i schodów.
Na terenie przedszkola nie ma tłumacza języka migowego, ani możliwości skorzystania z usługi tłumacza on-line.
Informujemy, że na teren przedszkola można wejść z psem asystującym oraz psem przewodnikiem.